Wodorowe
Testy Oddechowe
przygotowanie
do badania

Jak przygotować się do testów oddechowych?


1. przez 14 godzin przed testem nie przyjmujemy posiłków, można pić wodę w dowolnej ilości, zaprzestajemy w tym czasie również palenia i żucia gumy.

2. W dniu poprzedzającym badanie nie należy przyjmować mleka, produktów na bazie mleka, owoców i soków owocowych, ani produktów takich jak cebula, kapusta, czosnek, por, fasola, konserwowane i kiszone warzywa

3. Ostatni posiłek w dniu poprzedzającym badanie nie powinien zawierać błonnika

4. Można w dniu badania przyjmować swoje leki, oprócz leków przeczyszczających ( te np. Laktulozę należy odstawić na minimum 3 dni przed badaniem)

5. Rano w dniu badania normalnie szczotkujemy zęby, pacjenci noszący protezy zębowe proszeni są w dniu badania o niestosowanie substancji mocujących protezy zębowe.

6. W ciągu 4 tygodni przed badaniem pacjent >>> nie powinien przyjmować antybiotyków >>> Nie powinien mieć wykonywanych: koloskopii, wlewu kontrastowego, żadnych badań radiologicznych jamy brzusznej, ani badań wymagających czyszczenia jelita grubego

7. Badań nie można wykonywać u osób, które maja rozpoznaną wrodzoną nietolerancję fruktozy lub są o takie schorzenie podejrzewani oraz u pacjentów z rozpoznaną lub podejrzewaną poposiłkową hypoglikemią.

Strefa pacjenta


Zapraszamy do Strefy Pacjenta. Znajdziesz tutaj między innymi przydatne informacje dotyczące przygotowania do badania, a także dowiesz się wszystkiego o jednostkach chorobowych i objawach chorób. Informacje w Strefie Pacjenta pomogą Ci dbać o swoje zdrowie.


Pomagamy Ci zadbać
o Twoje zdrowie


Poznaj listę oferowanych przez nas badań i zabiegów. U nas wykonasz m.in. kolonoskopię, gastroskopię i zadbasz o swoje zdrowie.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.