Gastroduodenoskopia
przygotowanie
do badania

Jak przygotować się do gastroskopii?


Badanie przeprowadza się bez specjalnego przygotowania. Jeśli badanie jest w godzinach rannych pacjent pozostaje w dniu badania na czczo. Jeśli w godzinach popołudniowych, ostatni posiłek należy przyjąć 8 godzin przed badaniem. Wodę można przyjmować do 4 godzin przed badaniem. Nie należy żuć gumy przed badaniem. W przypadku wykonywania gastroduodenoskopii diagnostycznej lub ewentualne z pobraniem wycinków nie ma potrzeby odstawiania leków wpływających na krzepliwość krwi. Wskazane jest jedynie przed badaniem oznaczenie INR u pacjentów przyjmujących leki przeciwkrzepliwe (Sintrom, Acenokumarol, Warfaryna). Wskaźnik INR powinien pozostawać w zakresie terapeutycznym tj. między 2,5 do 3,5. Jeśli wyższy należy zmodyfikować dawkę leku aż do uzyskania w/w zakresu.


Strefa pacjenta


Zapraszamy do Strefy Pacjenta. Znajdziesz tutaj między innymi przydatne informacje dotyczące przygotowania do badania, a także dowiesz się wszystkiego o jednostkach chorobowych i objawach chorób. Informacje w Strefie Pacjenta pomogą Ci dbać o swoje zdrowie.


Pomagamy Ci zadbać
o Twoje zdrowie


Poznaj listę oferowanych przez nas badań i zabiegów. U nas wykonasz m.in. kolonoskopię i zadbasz o swoje zdrowie w podróży w najdalsze zakątki świata.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.