Poradnia
medycyny podróżyNasz ośrodek posiada certyfikat Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Wszyscy przyjmujący w Poradni lekarze rekomendują się certyfikatem wydanym przez w/w Instytut Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Podczas konsultacji lekarz zapoznaje się z planem podróży i jej charakterem ( wyjazd zorganizowany, podróż samodzielna). W zależności od wieku , przebytych dotychczas szczepień, biorąc pod uwagę przewlekłe schorzenia i przyjmowane leki ( bywa, że istnieją przeciwwskazania do szczepień) lekarz ustala indywidualny grafik szczepień. Pierwsze szczepienia odbywają się w dniu wizyty, następne dawki zgodnie z ustalonym grafikiem.

W ramach wizyty pacjent informowany jest o zagrożeniach epidemiologicznych w rejonie do którego się udaje, otrzymuje wykaz wyposażenia apteczki oraz recepty na potrzebne leki

Szczepienie jest działaniem medycznym i jak przepisanie leków, podanie leków dożylnie czy domięśniowo i odbywa się wyłącznie na zlecenie lekarza.

Każdorazowe szczepienie musi być więc poprzedzone badaniem lekarskim z wpisem o braku przeciwwskazań do szczepienia (zaświadczenie jest ważne 24 godziny)

Pacjent otrzymuje "żółtą książeczką" gdzie są wpisane wszystkie przebyte szczepienia (nie pobieramy dodatkowej opłaty za wydanie książeczki

W naszej placówce jest możliwe szczepienie p/ko następującym chorobom:

wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, cholera, japońskie zapalenie mózgu, Błonica , tężec, krztusiec, polyomielitis, żółta gorączka

Szczepionki są przechowywane w specjalnej lodówce z 24 godzinnym monitorowaniem temperatury.

Nie jest możliwe zakupienie szczepionki w placówce.

 

Przejdź do wykazu szczepień.

 

Pomagamy Ci zadbać
o Twoje zdrowie


Poznaj listę oferowanych przez nas badań i zabiegów. U nas wykonasz m.in. kolonoskopię i zadbasz o swoje zdrowie w podróży w najdalsze zakątki świata.

Strefa pacjenta


Zapraszamy do Strefy Pacjenta. Znajdziesz tutaj między innymi przydatne informacje dotyczące przygotowania do badania, a także dowiesz się wszystkiego o jednostkach chorobowych i objawach chorób. Informacje w Strefie Pacjenta pomogą Ci dbać o swoje zdrowie.