Poradnia gastroenterologiczna
W Poradni Gastroenterologicznej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego, przełyku, żołądka, dwunastnicy , jelita cienkiego i jelita grubego, oraz wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych, trzustki.


Dolegliwości takie jak zgaga, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, nudności, wzdęcia, mogą być objawem łagodnych czynnościowych schorzeń, np. zespołu jelita nadwrażliwego, dyspepsji. Rozpoznanie często jest możliwe po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, badania fizykalnego pacjenta i ewentualnie wykonaniu kilku nieinwazyjnych badań, co już umożliwia wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego i dietetycznego.
Utrata masy ciała, bóle nocne, gorączka niejasnego pochodzenia, bóle i trudności przy przełykaniu potraw, krew w stolcu, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych mogą już świadczyć o poważnych schorzeniach takich jak choroby nowotworowe– rak przełyku rak żołądka, rak jelita grubego, choroby zapalne jelit– wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna. Przy podejrzeniu takich schorzeń konieczne jest już często wykonanie specjalistycznych badań diagnostycznych takich jak gastroskopia, kolonoskopia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, oraz specjalistycznych badań laboratoryjnych.
Choroby wątroby często długo pozostają bezobjawowe. Nawet niewielkie odchylenia w tzw próbach wątrobowych mogą świadczyć o toczącej się chorobie. Diagnostyka w pierwszej kolejności polega na wykonaniu, poza badaniem usg jamy brzusznej szeregu badań laboratoryjnych, genetycznych.
W naszym centrum mamy możliwość wykonywania:

- pobrania krwi na wszystkie dostępne badania laboratoryjne

- pobrania krwi w kierunku badań genetycznych

- wykonania usg jamy brzusznej

- wykonania gastroskopii, kolonoskopii , sigmoidoskopii, rektoskopii z pobraniem wycinków do badania hist.patologicznego

- wykonania wodorowych testów oddechowych w kierunku nietolerancji laktozy, fruktozy, sacharaozy, xylitolu oraz w kierunku SIBO (przerost bakteryjny jelita cienkiego)

- testu oddechowego w kierunku zakażenia Helicobacter pylori


Pomagamy Ci zadbać
o Twoje zdrowie


Poznaj listę oferowanych przez nas badań i zabiegów. U nas wykonasz m.in. kolonoskopię i zadbasz o swoje zdrowie w podróży w najdalsze zakątki świata.

Strefa pacjenta


Zapraszamy do Strefy Pacjenta. Znajdziesz tutaj między innymi przydatne informacje dotyczące przygotowania do badania, a także dowiesz się wszystkiego o jednostkach chorobowych i objawach chorób. Informacje w Strefie Pacjenta pomogą Ci dbać o swoje zdrowie.