Gabinety konsultacyjne i zabiegowe
Pięć gabinetów konsultacyjnych umożliwia przeprowadzanie konsultacji specjalistycznych z dziedziny gastrologii, hepatologii, chorób zakaźnych, diabetologii, medycy podróży. W gabinecie zabiegowym możliwe jest przeprowadzanie drobnych procedur zabiegowych ortopedycznych np.injekcje dostawowe sterydów i kw. hialuronowego, neurologicznych np blokady , czy chirurgicznych np. usuwanie znamion skórnych, brodawek, naczyniaków tłuszczaków itp.
Poradnia chirurgi onkologicznej
W Poradni Chirurgii Onkologicznej oferujemy pacjentom konsultacje lekarza specjalisty (dr Zbigniew Krawczuk) w zakresie wstępnej diagnostyki chorób nowotworowych oraz kwalifikacji do leczenia operacyjnego i opieki pooperacyjnej
Chirurg onkolog po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu i badania przedmiotowego w tym badania ?per rectum?, przy podejrzeniu choroby nowotworowej kieruje pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne (w naszej lub współpracujących z nami placówkach) takie jak: badania laboratoryjne, usg jamy brzusznej, gastroskopia, rektoskopia, kolonoskopia, rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa lub jeśli stan pacjenta tego wymaga do diagnostyki w warunkach szpitalnych
Na miejscu w ramach Poradni wykonujemy drobne zabiegi chirurgiczne (np. usuwanie podejrzanych znamion skórnych, tłuszczaków, włókniaków, oraz innych guzów tkanek miękkich itp.).
Poradnia chorób zakaźnych
Poradnia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych, odzwierzęcych i pasożytniczych, w tym: wirusowych zapaleń wątroby A B i C, cytomegalii, mononukleozy, chorób przenoszonych przez kleszcze (borelioza) chorób pasożytniczych i odzwierzęcych (toksoplazmoza, bruceloza, glistnica, toksocaroza) zakażeń wywołanych przez Chlamydie i Mycoplasmy, chorób skórnych (róża, półpasiec) niezakaźnych chorób wątroby ( PBC, PSC, AIH, NAFLD, oraz chorób uwarunkowanych genetycznie (zespół Gilberta, ch. Wilsona, hemochromatoza)
Konsultacje obejmują wywiad, badanie przedmiotowe, analizę badań obrazowych i laboratoryjnyvch, w razie konieczności skierowania na dodatkowe badania. Pacjent otrzymuje recepty na leki ( leki refundowane w przypadku chorób przewlekłych, na które przysługują leki ze zniżką)
Poradnia diabetologiczna
Naszym pacjentom oferujemy diagnostykę i leczenie wszystkich rodzajów cukrzycy. Sprawujemy również opiekę nad kobietami ciężarnymi z cukrzycą i kobietami z cukrzycą ciężarnych
Konsultacja w ramach Poradni obejmuje wywiad, badanie przedmiotowe i analizę wyników badań. W razie potrzeby pacjent jest kierowany na wszystkie konieczne badania laboratoryjne ( pobranie krwi do badań możliwe na miejscu w przychodni wg cennika laboratoriów Diagnostyka i ALAB)
Podczas wizyty instruktaż obsługi glukometru, a u pacjentów wymagających leczenia insuliną instruktaż podawania insuliny penem.
Porada obejmuje również szkolenie dietetyczne -oprócz omówienia diety pacjent otrzymuje szereg ulotek i instrukcji dietetycznych na piśmie
Poradnia gastroenterologiczna
W Poradni Gastroenterologicznej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego ? przełyku, żołądka, dwunastnicy , jelita cienkiego i jelita grubego, oraz wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych, trzustki.
Dolegliwości takie jak zgaga, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, nudności, wzdęcia, mogą być objawem łagodnych czynnościowych schorzeń, np. zespołu jelita nadwrażliwego, dyspepsji. Rozpoznanie często jest możliwe po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, badania fizykalnego pacjenta i ewentualnie wykonaniu kilku nieinwazyjnych badań, co już umożliwia wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego i dietetycznego.
Utrata masy ciała, bóle nocne, gorączka niejasnego pochodzenia, bóle i trudności przy przełykaniu potraw, krew w stolcu, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych mogą już świadczyć o poważnych schorzeniach takich jak choroby nowotworowe– rak przełyku rak żołądka, rak jelita grubego, choroby zapalne jelit– wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna. Przy podejrzeniu takich schorzeń konieczne jest już często wykonanie specjalistycznych badań diagnostycznych takich jak gastroskopia, kolonoskopia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, oraz specjalistycznych badań laboratoryjnych.
Choroby wątroby często długo pozostają bezobjawowe. Nawet niewielkie odchylenia w tzw próbach wątrobowych mogą świadczyć o toczącej się chorobie. Diagnostyka w pierwszej kolejności polega na wykonaniu, poza badaniem usg jamy brzusznej szeregu badań laboratoryjnych, genetycznych.
W naszym centrum mamy możliwość:
Poradnia hepatologiczna
Hepatologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami wątroby. Nie jest ona odrębną specjalizacją. Chorobami wątroby zajmują się zarówno lekarze gastroenterolodzy jak i lekarze chorób zakaźnych. Domeną tych ostatnich są szczególne wirusowe zapalenia wątroby (WZW) typu A, B, C. Najbardziej powszechnym schorzeniem wątroby jest stłuszczenie wątroby a dokładniej mówiąc stłuszczeniowa choroba wątroby. U jej podłoża leży przede wszystkim nadużywanie alkoholu - wtedy mamy do czynienia z alkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby (AFLD), albo zaburzenia metaboliczne : cukrzyca, nadciśnienie, otyłość , niedoczynność tarczycy, zaburzenia gospodarki lipidowej i wtedy mamy do czynienia z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby (NAFLD). Wszystkie wymieniowe mogą doprowadzić do powstania marskości wątroby (CH), pierwotnego raka wątroby (HCC).
Istnieją też rzadsze choroby wątroby uwarunkowane genetycznie: choroba Wilsona, hemochromatoza, czy o podłożu autoimmunologicznym: autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AIH), pierwotna żółciowa marskość wątroby (PBC), pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych (PSC)
Choroby wątroby często długo pozostają bezobjawowe. Nawet niewielkie odchylenia w tzw próbach wątrobowych mogą świadczyć o toczącej się chorobie. Diagnostyka w pierwszej kolejności polega na wykonaniu, poza badaniem usg jamy brzusznej szeregu badań laboratoryjnych, genetycznych.
Bywa, że w schorzeniach wątroby do ostatecznego postawienia rozpoznania konieczne jest wykonanie grubo- lub cienkoigłowej biopsji. Tą procedurę wykonuje się jednak tylko w warunkach szpitalnych.
W naszym centrum mamy możliwość:
Poznaj nasze inne badania wykonywane prywatnie
i na NFZ.
Strefa pacjenta
Zapraszamy do Strefy Pacjenta. Znajdziesz tutaj między innymi przydatne informacje dotyczące przygotowania do badania, a także dowiesz się wszystkiego o jednostkach chorobowych i objawach chorób. Informacje w Strefie Pacjenta pomogą Ci dbać o swoje zdrowie.
