Pracownia
endoskopowa
Pracownia endoskopowa w naszym centrum


To 4 w pełni wyposażone sale endoskopowe i pokój wybudzeń dla pacjentów, u których wykonywano badania w znieczuleniu. Każda z sal ma bezpośredni dostęp do 3 węzłów sanitarnych. W dyspozycji pracowni endoskopowej pozostają aparaty firmy Pentax oraz diatermia z beamerem argonowym firmy EMED.

W skład Pracowni wchodzi też pomieszczenie do mycia i dezynfekcji sprzętu wyposażone w myjnie endoskopowe firmy Belimed oraz autoklaw do sterylizacji narzędzi endoskopowych.

Bezpieczeństwo przeprowadzania badań w znieczuleniu zapewnia zapewnia wyposażenie gabinetu w sprzęt do monitorowania czynności życiowych pacjenta podczas zabiegu (kardiomonitory, pulsoksymetry, aparat do znieczuleń z respiratorem i defibrylator).

Pacjent przed badaniem dolnego odcinka przewodu pokarmowego (kolonoskopia) otrzymuje jednorazową bieliznę pozwalającą na zachowane pełnej intymności badania


Pracownia oferuje możliwość wykonania następujących badań:


1/ badania górnego odcinka przewodu pokarmowego: gastroskopia diagnostyczna, gastroskopia + test ureazowy ( test na obecność Helicobacter pylori), gastroskopia + pobranie wycinków do badania histopatologicznego

2/ badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego: Kolonoskopia diagnostyczna, Kolonoskopia + pobranie wycinków do badania histologicznego, kolonoskopia + polipektomia (usuwanie polipów), kolonoskopia + koagulacja w osłonie argonu ( leczenie np. zmian popromiennych), sigmoidoskopia diagnostyczna i z pobraniem wycinków do badania histologicznego i z polipektomią

Do wykonania kolonoskopii i gastroskopii w ramach NFZ obowiązuje wcześniejsza rejestracja celem ustalenia terminu zgodnie z kolejką oczekujących. Przy rejestracji na w/w badania konieczne jest podanie numeru pesel i 4 cyfrowego kodu z e-skierowania.


Pracownia endoskopowa - badania

Strefa pacjenta


Zapraszamy do Strefy Pacjenta. Znajdziesz tutaj między innymi przydatne informacje dotyczące przygotowania do badania, a także dowiesz się wszystkiego o jednostkach chorobowych i objawach chorób. Informacje w Strefie Pacjenta pomogą Ci dbać o swoje zdrowie.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.